قسمتي وصيت نامه مرحوم خود نوشت ابو بکر شوکتي 

بنام آنکه شادي آفريد

با تکيه بر پروردگاريکه بر دلها محبت تسلي داد تا نسلها  پشت تا پشت کمک و نگهبان و اميدوار م بعد از ذات پروردگار بهم باشند از من نصيحت و خويشتن داري اميدم اين است  بعد از مرگم زياد آلوده غرور نباشيد،بيکديگر و همچنين به نزديکان و آنهائيکه بقول و عمل بباور خود اميد وار نموده ايد آنچه از حقيقت و باور است نسبت به آن وفادار باشيد به آن عشق که در دل شما است قسم يار و ياور برادر خواهر، خواهر برادر باشيد ،کار کنيد همبستگي شما از هم نگسلد همبستگي در عمل نيک و براي کار نيک به مال دنيا که انشالله محتاج نخواهيد بود ننازيد و از چيز که بدست مي آوريد دقت کنيد که در ظلم و ستم گرد نيامده باشند که بداني مال هر کسي سزاوار صاحبش است و بدانيد زندگي را خوش نمي آرد برادر محبت خواهر ،و خواهر محبت برادر بهيچ عنواني از خود دور ننمائيد مخصوصا بمادر که خيلي در سلامتي وجود شما متاثر بوده و شبان و روزاني به بستر شما حاضر بوده بسيار اهميت بدهيد که خداي ناکرده کار پيش نيايد که سبب رنجش خاطرش گردددختران و پسران عزيز ،غنچه هاي نو شکفته ام مدد کار هم باشيد و اگر يکي از شماها نقصي کمي و کيفي بوجود  بيايد سعي کنيد آن نقص را رفع نمايد شاي يکي يا چند فرد  شما از نظر تامين بعضي خواسته با نواقصي بوجود آمده دستش نرسد که انشالله چنان نخواهد بود آمده سعي کنيد آنکس که توانايي  دارد آن نقص را بر طرف نمايد نترسيد که هر چقدر در حق همديگر مدد کار باشيد هيچ نقص و عيبي بوجود نخواهد آورد و کاستي نيز موجود نيست اگر بعد از من شايد در باره شما چه خواهند گفت و شما در حالت زنده بودن من هم شايد بوديد شايد بگويند که چه  سرمايه اي براي شما جا گذاشته ام اما بدانيد در صورت اتحاد و اتقاق و خود را در جامعه بکمي ندادن همانطور هم در حق شما خواهد بود از دروغ و بهتان و نسبت دادن حتي بدشمنان بپر هيزيد که دروغ مرض خطر ناکي و زيان آور است زبانتان را غير در کار نيک به کار مبنديد مبادا زبانتان را بر عليه  اين و آن هرگز بصدا در بياوريد با پول يا خط و خال فريب نخوريد آنچه سزاوار خود نمي بينيد هرگز بديگران روا نداريد با فاملين و نزديکان خانواده هر چه بيشتر ارج و گرامي باشيد و در غم و شادي آنها شرکت کنيد.             

ابوبکر شوکتي

تهيه شده توسط محمد فاضل شوکتي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دست ساز های چوبی چوبلو Josh فروشگاه جوان فروشگاه نیک فایل آپشن خودرو | گند م کار Nathaniel mttyazd جگرستان آرمین رایانه